Porady dla podróżujących do Lwowa

Wycieczki do Lwowa mają na celu przestawienie pięknych zabytków i wspaniałej atmosfery tego miasta. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka spraw organizacyjnych związanych z podróżą. Oto kilka porad dla turystów wybierających się do Lwowa:

1) Dojazd

Z dojazdem do Lwowa nie powinno być większych problemów. Można dojechać tu pociągiem, samochodem, autobusem. Trzeba pamiętać o tym, aby na granicy przejść odprawę samochodową. Trochę to zajmuje, ale zostanie na wynagrodzone przez piękne zabytki, których na ziemiach ukraińskich na pewno nie zabraknie.

wycieczka-samochodem

Z wielu większych miast w Polsce, do Lwowa regularnie jeżdżą autokary. Aby dotrzeć tam jak najtaniej, warto przekroczyć granicę pieszo. Jak to zrobić? Dojeżdżamy do Przemyśla, tam wsiadamy w autobus, który zawozi nas na przejście graniczne w Medyce. Cena biletu to 2,5 zł. Dalej wszystko jest już proste. Podążamy za ludźmi i docieramy do punktu granicznego. Celnicy wypełniają kartę wjazdu, pytają nas jak długo potrwa pobyt, w jakim celu przyjechaliśmy, dokąd się kierujemy. Pytań jest mnóstwo, ale wszystko po to by zachować bezpieczeństwo. Kiedy odprawa się skończy, przechodzimy na stronę ukraińską, przestawiamy zegarki o godzinę do przodu i cieszymy się zwiedzaniem.

Tuż przy ukraińskiej granicy znajdują się dworce, z których jeżdżą autobusy do Lwowa. Bilet to koszty około 8 zł. Po dwóch godzinach jazdy, zatrzymujemy się na dworcu PKP i jesteśmy na lwowskiej ziemi.

rail-kolej-we-lwowie

2) Nocleg

We Lwowie mamy dostępne wiele hoteli i hosteli. Wszystkie są dobrze wyposażone. Kiedyś ceny nie były tak wysokie jak teraz, ale po Euro 2012 i kilku zmianach w kraju wzrosły. Nie brakuje jednak tańszych ofert. Noclegi najlepiej przejrzeć w internecie. Dostępne są opinie klientów, można porównać ceny, znaleźć coś naprawdę przyzwoitego w niedrogiej cenie. Tańszym kosztem wychodzą pokoje wieloosobowe.

3) Rozmowa

Na Ukrainie nie ma większych problemów z dogadaniem się w języku polskim. Nasze alfabety są bardzo podobne. Analizy wykazują że język polski i ukraiński są w 40% takie same. We Lwowie wielu miejscowych mówi w naszym języku, dlatego też nie będzie większych problemów z dogadaniem się w ważniejszych kwestiach. Kultura nakazuje jednak, aby jadąc do obcego kraju, znać kilka podstawowych zwrotów grzecznościowych w języku danego regionu.

4) Naciągacze!

Zwiedzając miasto, może zdarzyć się, że ktoś proponuje nam wspólne zwiedzanie, oprowadzenie po najlepszych zakątkach. Jest to bardzo miłe, ale często wiąże się z daniem później takiej osobie pewnej sumy pieniędzy. Uważajcie na to, aby nie dać się naciągnąć. Najlepiej podziękować takiej osobie za towarzystwo i po prostu odejść na bok.

podroznik w samolocie

Z Rzeszowa, wycieczki do Lwowa organizowane są co tydzień. Bilety można kupić w wielu biurach podróży. Warto zabrać swoich bliskich lub znajomych, aby pokazać im kulturę oraz zabytki Lwowskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?