Porady dla podróżujących do Lwowa

Wycieczki do Lwowa mają na celu przestawienie pięknych zabytków i wspaniałej atmosfery tego miasta. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka spraw organizacyjnych związanych z podróżą. Oto kilka porad dla turystów wybierających się do Lwowa:

1) Dojazd

Z dojazdem do Lwowa nie powinno być większych problemów. Można dojechać tu pociągiem, samochodem, autobusem. Trzeba pamiętać o tym, aby na granicy przejść odprawę samochodową. Trochę to zajmuje, ale zostanie na wynagrodzone przez piękne zabytki, których na ziemiach ukraińskich na pewno nie zabraknie.

wycieczka-samochodem

Z wielu większych miast w Polsce, do Lwowa regularnie jeżdżą autokary. Aby dotrzeć tam jak najtaniej, warto przekroczyć granicę pieszo. Jak to zrobić? Dojeżdżamy do Przemyśla, tam wsiadamy w autobus, który zawozi nas na przejście graniczne w Medyce. Cena biletu to 2,5 zł. Dalej wszystko jest już proste. Podążamy za ludźmi i docieramy do punktu granicznego. Celnicy wypełniają kartę wjazdu, pytają nas jak długo potrwa pobyt, w jakim celu przyjechaliśmy, dokąd się kierujemy. Pytań jest mnóstwo, ale wszystko po to by zachować bezpieczeństwo. Kiedy odprawa się skończy, przechodzimy na stronę ukraińską, przestawiamy zegarki o godzinę do przodu i cieszymy się zwiedzaniem.

Tuż przy ukraińskiej granicy znajdują się dworce, z których jeżdżą autobusy do Lwowa. Bilet to koszty około 8 zł. Po dwóch godzinach jazdy, zatrzymujemy się na dworcu PKP i jesteśmy na lwowskiej ziemi.

rail-kolej-we-lwowie

2) Nocleg

We Lwowie mamy dostępne wiele hoteli i hosteli. Wszystkie są dobrze wyposażone. Kiedyś ceny nie były tak wysokie jak teraz, ale po Euro 2012 i kilku zmianach w kraju wzrosły. Nie brakuje jednak tańszych ofert. Noclegi najlepiej przejrzeć w internecie. Dostępne są opinie klientów, można porównać ceny, znaleźć coś naprawdę przyzwoitego w niedrogiej cenie. Tańszym kosztem wychodzą pokoje wieloosobowe.

3) Rozmowa

Na Ukrainie nie ma większych problemów z dogadaniem się w języku polskim. Nasze alfabety są bardzo podobne. Analizy wykazują że język polski i ukraiński są w 40% takie same. We Lwowie wielu miejscowych mówi w naszym języku, dlatego też nie będzie większych problemów z dogadaniem się w ważniejszych kwestiach. Kultura nakazuje jednak, aby jadąc do obcego kraju, znać kilka podstawowych zwrotów grzecznościowych w języku danego regionu.

4) Naciągacze!

Zwiedzając miasto, może zdarzyć się, że ktoś proponuje nam wspólne zwiedzanie, oprowadzenie po najlepszych zakątkach. Jest to bardzo miłe, ale często wiąże się z daniem później takiej osobie pewnej sumy pieniędzy. Uważajcie na to, aby nie dać się naciągnąć. Najlepiej podziękować takiej osobie za towarzystwo i po prostu odejść na bok.

podroznik w samolocie

Z Rzeszowa, wycieczki do Lwowa organizowane są co tydzień. Bilety można kupić w wielu biurach podróży. Warto zabrać swoich bliskich lub znajomych, aby pokazać im kulturę oraz zabytki Lwowskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?