Nowości na rynku suplementów odchudzających

Rynek suplementów na odchudzanie to jedna z najdynamiczniej rozwijających się ofert farmaceutyków dostępnych bez recepty. Raz za razem jesteśmy informowani o odkryciu kolejnej substancji czynnej, aktywnie wspomagającej proces utraty wagi. Największą zaletą tych składników jest fakt, że są to substancje naturalne, w harmonijny sposób wspomagające fizjologiczne procesy metaboliczne zachodzące w organizmie. Brak niepożądanych działań ubocznych to ich kolejna zaleta.

vitamin-b-871135_1280

Odchudzająca moc z roślin

Najciekawsze nowości spośród suplementów na odchudzanie, to np. ketony malinowe. Te substancje aktywne, zawarte w owocach malin w niewielkiej ilości, nie wykazują znacznego wpływu na nasz organizm. Jednak ich skoncentrowana formuła, zawarta w tabletkach, wykazuje udowodnione badaniami klinicznymi działanie odchudzające. Te wykorzystywane do tej pory w przemyśle kosmetycznym polifenole roślinne, wpływają na poziom adiponektyny – najważniejszego hormonu regulującego pracę ośrodka głodu i sytości w mózgu. Ketony podwyższają stężenie adiponektyny, hamując skutecznie głód. Ponadto rozbijają złogi tłuszczu, znacznie przyspieszając lipolizę. Innym, godnym uwagi suplementem, jest mango afrykańskie. Suplement z dzikim mango hamuje apetyt, zapewnia długotrwałe uczucie sytości, wspomaga trawienie, ponadto ułatwia detoksykację organizmu i bezpośrednio przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Duża zawartość polifenoli roślinnych hamuje powstawanie nowych złogów tłuszczowych.

girl-woman-people-holding-yogurt-yoghurt-fit

Bezpieczeństwo i skuteczność

Przewaga suplementów naturalnych nad tymi zawierającymi substancje syntetyczne jest niepodważalna. Wyciągi roślinne są całkowicie bezpieczne dla organizmu, łagodnie, a zarazem skutecznie wspomagając jego procesy fizjologiczne. Tabletki na odchudzanie, zazwyczaj tworzone są na bazie naturalnych wyciągów z roślin. Brak przeciwwskazań do ich stosowania najlepiej świadczy o ich całkowitym bezpieczeństwie stosowania. Ponadto wyciągi roślinne to bogactwo witamin, minerałów i przeciwutleniaczy, które wzmacniają organizm osłabiony odchudzaniem i uzupełniają ewentualne niedobory odżywcze, na które organizm w czasie odchudzania jest szczególnie narażony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?