Czy warto stosować tabletki odchudzające?

Środków odchudzających pojawia się na rynku coraz więcej. Czy są bezpieczne i rzeczywiście pomagają zrzucić zbędne kilogramy? Suplementy diety sprzedają się doskonale,dla wielu osób jest to pierwszy krok prowadzący ku zmianom. Jednak są skuteczne tylko wtedy, gdy towarzyszą im inne działania np. regularnie wykonywane ćwiczenia fizyczne.

Jakie preparaty najlepiej wybrać?

Środków na odchudzanie w aptekach jest cała masa. W większości suplementy oparte są na naturalnych ekstraktach z roślin oraz związkach, które skutecznie wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej, zwiększają wchłanianie tłuszczy oraz poprawiają proces metabolizmu. Są to m.in. zielona herbata, zielona kawa, błonnik, chrom czy L-karnityna. Niektóre z preparatów zawierają dodatkowo zestaw cennych witamin i minerałów. Można zdecydować się na preparaty dostępne bez recepty oraz te przepisywane przez lekarzy. Te drugie zawierają przede wszystkim orlistat zapobiegający wchłanianiu do przewodu pokarmowego tłuszczy. Jednak w tym przypadku zawsze mogą pojawić się skutki uboczne, których nie ma w przypadku ogólnodostępnych suplementów.

tabletki na odchudzanie

Nie tylko suplementy

Skuteczne tabletki na odchudzanie to jednak nie wszystko. Pomagają one wprawdzie znacząco w procesie chudnięcia, ale nie zastąpią całkowicie ćwiczeń oraz innych działań koniecznych podczas odchudzania się. Trzeba również zmienić dietę na bardziej zbilansowaną oraz rozpocząć trening. Już nawet niewielka dawka ruchu daje doskonałe rezultaty. Bezpieczne tempo chudnięcia to około 0,5 do 1 kg tygodniowo. Lepiej nie sięgać po środki, które obiecują inne rezultaty rzędu 5-10 kg w ciągu tygodnia.

bieg na odchudzanie

 Warto zatem stosować suplementy diety i tabletki na odchudzanie. Skutecznie wspomagają one bowiem proces odchudzania się. Należy jednak połączyć ich zażywanie z odpowiednią dietą oraz aktywnością fizyczną. Dopiero takie zestawienie jest w pełni efektywne i bezpieczne dla zdrowia człowieka.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?