Szybkie pożyczki w firmach pozabankowych

Jeśli wierzyć dostępnym danym i statystykom, polski sektor szybkich pożyczek pozabankowych znajduje się obecnie w stanie niezwykle dynamicznego rozwoju. Na ten stan rzeczy złożyło się co najmniej kilka istotnych czynników. Przede wszystkim, kryzys finansowy z roku 2008 sprawił, że instytucje bankowe na całym świecie zostały dosłownie zmuszone do tego, aby znacznie zmienić warunki udzielania pożyczek oraz kredytów. Wprowadzono nowe, niezwykle restrykcyjne mechanizmy kontroli i weryfikacji potencjalnych pożyczkobiorców, przez co spora część konsumentów znalazła się niejako poza nawiasem zainteresowania banków, bez szans na uzyskanie w banku nawet zwykłej pożyczki konsumenckiej.

kalkulator-pozyczki

Pociągnęło to za sobą liczne konsekwencje, między innymi niezwykle dynamiczny rozwój sektora szybkich pożyczek pozabankowych. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ, racjonalnie oceniając sytuację, obostrzenia i wymagania jakie zostały narzucone bankom w wielu miejscach wydają się po prostu niepotrzebne. O ile z całą pewnością tego rodzaju rozwiązania mają sens na przykład w przypadku wieloletnich kredytów hipotecznych, o tyle odmawianie zwykłej pożyczki konsumenckiej klientowi tylko dlatego, że parę lat temu nie zapłacił na czas mandatu za złe parkowanie i w rezultacie jego nazwisko widnieje zarówno w BIK, jak i w KRD, jawi się jako praktyka niemal absurdalna.

pozyczka-gotowki

Pożyczki konsumenckie poza bankami

W kontekście wymienionych faktów nie może dziwić to, że miejsce zwolnione przez banki zostało natychmiast zajęte przy firmy pozabankowe. Jak wiadomo, rynek nie znosi próżni. Z początku, oferta firm pozabankowych w zakresie takich usług, szybkie pożyczki była o wiele mniej atrakcyjna, niż warunki oferowane przez banki, jednak parę lat dynamicznego rozwoju sektora szybkich pożyczek pozabankowych znacząco zmieniło tę sytuację. Obecnie, firmy pozabankowe nie tylko udzielają szybkich pożyczek konsumenckich, czyli tzw. chwilówek na coraz bardziej atrakcyjnych warunkach (oprocentowanie, okres spłaty, schemat działania firmy pożyczkowej w przypadku, gdy pożyczkobiorca ma jakieś problemy z terminową spłatą) ale wprowadzają liczne nowe udogodnienia i możliwości, które mają zachęcić nowych klientów do korzystania z ich usług. Jedną z najbardziej popularnych praktyk jest takie rozwiązanie, jak pierwsza pożyczka bez kosztów. Polega to mniej więcej na tym, że pożyczając pieniądze po raz pierwszy, spłacamy pożyczkę bez oprocentowania oraz bez jakichkolwiek dodatkowych kosztów finansowych. Oprócz tego należy wspomnieć również o takich rozwiązaniach, jak programy lojalnościowe dla rzetelnych klientów, bonusy za namówienie znajomego do skorzystania z pożyczki w danej firmie czy wreszcie różne okresowe promocje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?