Plan zabudowy

Przygotowanie projektu do zabudowy, danego terenu zaczyna się od stworzenia punktów całego, zamierzonego działania. Chodzi o, to żeby móc określić, co ma zostać wybudowane, gdzie i na jakich warunkach. Ważne jest także ustalenie przeznaczenia owego planu, to znaczy dla kogo docelowo, będzie to stworzone. Może chodzić o osoby prywatne, które będą potem wynajmować określone obiekty, domy, mieszkania, albo lokale użytkowe, ale także tylko i wyłącznie firmy, mające na celu wynajmowanie biura. Jeśli chodzi o obiekty handlowe, to ich działanie będzie skierowane do handlowców, ale także do odbiorców, dlatego warto się nad tym już na wstępie, dobrze zastanowić, aby móc podjąć odpowiednio wcześnie dobre decyzje.

makieta

Czego może dotyczyć?

Tak naprawdę wszystkiego, co można zbudować. Na terenach gmin i miast, można zbudować osiedla mieszkaniowe, bloki mieszkalne, budynki wielorodzinne, nie będące blokami, ale także miejsca użyteczności publicznej, takie jak świetlice, przychodnie, czy nawet biblioteki lub inne obiekty, takie jak hale sportowe. Plan zabudowy, to najczęściej inwestycja na wiele lat, dlatego niezwykle ostrożnie się do niej podchodzi, gdyż trzeba ustalić przeznaczenie danego terenu, a także finansowanie całej inwestycji. Do tego jeszcze dochodzić muszą wszelkie uregulowania prawne, warunki na jakich dane obiekty, już po wybudowaniu zostaną udostępnione, czy będzie to sprzedaż, czy raczej nastawienie się urzędu na długofalowe pozyskiwanie środków do budżetu w zamian za wynajem takich lokali.

 mock-up-615668_1920

Miniaturowy projekt

Profesjonalnie przygotowane makiety, są tworzone przez osoby mające odpowiednie wykształcenie kierunkowe, czyli znające się dobrze na architekturze, a także na tworzeniu modeli z nią związanych. Takie małe budowle, są odzwierciedleniem przyszłych planów zabudowy, w określonym regionie i są tworzone na podstawie pomniejszonej skali, ale wielkości poszczególnych elementów, z jakich składają się makiety architektoniczne są względem siebie proporcjonalne. Tego typu makietę można zamówić u profesjonalistów na makiety.org. To znaczy, że jeśli ściana boczna budynku jest 100 razy mniejsza, to także plac na której ma być zbudowana, na makiecie także powinien być 100 razy mniejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?