Piwnica z winami

Wprowadziłem się do nowego domu. Trochę to zadziwiające ale dom, który kupiłem ma piwnicę. Ponoć w dzisiejszych czasach rzadko buduje się domy z piwnicą,. Mój zakupiony dom nie jest nowy. Ma około 5 lat. Ma piwnicę. Jak ma piwnicę to na coś ja trzeba przeznaczyć. Pomysłów miałem wiele. Po zrobienie sobie pracowni, gdzie zacznę robić robótki ręczne, po zrobienie z piwnicy dodatkowym pomieszczeń mieszkalnych, tym bardziej, że w domu posiadam ogrzewanie gazowe i nie jest mi potrzebna, ani żadna kotłownia, ani żadne miejsce na składowanie opału. Z pomocą jak zagospodarować piwnicę przyszła moja małżonka na którą w takich momentach mogę zawsze liczyć.

skrzynki

Oboje uwielbiamy wina. Oboje uwielbiamy piwa. Nie jesteśmy jakimiś osobami, które maja problem z alkoholem. Jesteśmy osobami, które lubią poznawać smaki różnych win i piw. Postanowiliśmy przeznaczyć naszą kłopotliwą piwnicę na miejsce gdzie będziemy zbierać swoje piwa i swoje wina. Zakupiliśmy skrzynki do wina i skrzynki na piwa. Następnie zatrudniliśmy ekipę budowlaną, która miała za zadanie odświeżenie piwnicy, zrobienie dobrej wentylacji, no i wykonać kilka pomysłów mojej genialnej żony. Remont piwnicy pochłonął znaczna ilość pieniędzy i trwał około miesiąca.

wine-426463_1920

Po tym czasie piwnica była gotowa, aby zagospodarować to miejsce piwami i winami. Kupiliśmy kilka regałów specjalnie przeznaczonych na wina. Wszystko urządziła i opracowała moja żona z pomocą znajomego, który zajmuje się projektowaniem wnętrz. po wstawieniu regałów, skrzynek na wina i skrzynek na piwa, po dodaniu kilku elementów dekoracyjnych efekt był oszołamiający. Pozostała jednak najważniejsza sprawa. Wielkość piwnicy i miejsca na regałach i skrzynkach znacznie przerastał nasze zbiory win i piw. Ciężko było tego dokonać jednak stopniowo zapełniamy naszą piwniczkę wspaniałymi odmianami win i piw, które niestety szkoda nam degustować. Musze przyznać, że małżonka miała świetny problem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?