Opanuj swój popęd

Dzisiaj bardzo dużo mówi się od libido o tym jak je zwiększyć żeby dzięki temu stosunek był atrakcyjniejszy lub żeby po prostu był jakikolwiek seks. Są różne suplementy których działanie ma zwiększać poziom popędu tak u kobiet jak i u mężczyzn. Nic natomiast nie wspomina się o obniżeniu popędu. Bardzo dużo osób czyni starania żeby zmniejszyć stan napięcia jaki powoduje nadmierny popęd. Szuka się pomocy u lekarzy lub po prostu w internecie.

Metody obniżenia są różne, jedni biorą zimny prysznic inni idą pobiegać lub na siłownie poćwiczyć. Można jednak stosować mieszanki ziołowe, które istotnie wpływają na poziom popędu tak u kobiet jak i u mężczyzn. Jednym z dobrych ziół na ten problem są suszone szyszki chmielu zawierające w swym składzie lupulinę. Lupulina jest substancją działającą na układ nerwowy – uspakaja, oraz wywiera swój wpływ na układ płciowy zmniejszając tym samym popęd seksualny.

American pharmacist serving  senior man in pharmacy

Drugą metodą jest przyjmowanie leków. Takim bardzo dobrym lekiem jest Androcur który zawiera substancje zwalczającą męski hormon testosteron. Androcur jest pomocny dla mężczyzn a dla kobiet bardziej zalecany jest lek Diane-35. Chodzi o to że Androcur może powodować dość silne zaburzenia hormonalne u kobiet, które wywołują bardzo złe samopoczucie i szereg różnych skutków ubocznych. Z tego też powodu lekarze bardziej zalecają lek o nazwie Diane-35, który swoje działanie ma podobne do Androcuru ale nie wywołuje tak silnych skutków ubocznych.

Obydwa leki mają za zadanie blokować wytwarzanie testosteronu w organizmie. Testosteron w duże mierze odpowiada za siłę popędu seksualnego u kobiet i mężczyzn. Nie tylko testosteron odpowiada za siłę libido, ale badania pokazały, że zmniejszenie jego poziomu jest ważnym czynnikiem w opanowaniu tego popędu. Androcur nie może być zbyt długo przyjmowany przez mężczyzn bowiem może powodować łamanie się kości – osteoporozę. Dlatego raz na trzy miesiące należy zrobić przerwę w przyjmowaniu tego leku. Lek ten jest tylko na receptę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?