Idealna dieta białkowa

Osoby, które bezskutecznie próbują schudnąć od wielu lat, powinny spróbować nowej metody opracowanej przez dietetyków. Dieta Oxy jest polecana przez wiele osób, które po jej zastosowaniu cieszą się piękną, szczupłą sylwetką. 

Jakie są założenia nowego sposobu żywienia? Przede wszystkim należy zaznaczyć, że Dieta Oxy jest dietą proteinową, a więc w dużej mierze opiera się na przygotowywaniu posiłków w oparciu o produkty zawierające pokaźne ilości białka. Umiejętne skomponowanie codziennego jadłospisu w taki sposób, by białka zajmowały w nim istotną pozycję, może naprawdę zdziałać cuda, gdyż podkręca metabolizm i dzięki temu przyspiesza proces spalania tkanki tłuszczowej, co wydaje się kluczowe w trakcie odchudzania. Wielką zaletą wyżej wymienionej diety jest fakt, że trwa ona tylko kilka tygodni – składa się ona z trzech siedmiodniowych etapów. W czasie dwóch pierwszy okresów, osoba stosująca dietę Oxy skupia się przede wszystkim na redukowaniu tkanki tłuszczowej. W czasie ostatniego tygodnia kuracji, organizm ma przyzwyczaić się na powrót do normalnego sposobu odżywiania.

mniej cm w pasie

Dieta Oxy bazuje przede wszystkim na przygotowywaniu posiłków na bazie produktów mlecznych, takich jak serek wiejski, mleko, kefir, jogurty. Po dodaniu do nich składników takich jak żurawina, otręby pszenne, czy zdrowe owoce suszone, będące fantastycznym źródłem węglowodanów. Z tych produktów osoba poddająca się kuracji codziennie przygotowuje proteinowe shaki, które nie tylko mają pyszny smak, ale także odgrywają istotną rolę w procesie odchudzania, gdyż znacząco przyspieszają proces spalania tkanki tłuszczowej.

Osoby obawiające się, że Dieta Oxy za bardzo przypomina dietę Dukana, której stosowanie przynosiło pewne niepożądane skutki uboczne dla organizmu, nie powinny się bać. Dietetykom udało się wyeliminować negatywny efekt, który dieta białkowa miała na układ trawienny. Decydując się na codzienne przygotowywanie koktajli białkowych, można więc mieć pewność, że Dieta Oxy nie powoduje wzdęć, zaparć czy bóli wątroby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?