Kajakiem po wodzie

Woda, to świetne miejsce do wypoczynku, bo zazwyczaj szumi ona odrobinę przy nawet małym wietrze, a to powoduje wzrost poczucia relaksu. Dodatkowo pływając jest się też na świeżym powietrzu i zachowuje aktywność fizyczną, bez względu na to, czy będzie to pływanie wpław, łodzią dość dużego wymiaru, czy nawet małym kajakiem. Fajnie jest zwłaszcza latem, gdy jest dość ciepło.

Rodzaje łodzi

Łodzie mogą być nieco większe, albo nieco mniejsze. Niektóre mogą przewozić sporą ilość osób, a inne tylko jedną, albo dwie. Znajduje się w nich także, czasem miejsce dla pasażera, który ma tylko obserwować całą podróż, a także niejako towarzyszyć organizatorowi w jego wycieczce. To może być świetny sposób na spędzenie czasu we dwoje, albo rodzica z dzieckiem. Czasem na wyprawy kajakowe wybierają się całe rodziny, na przykład każde z rodziców zabiera ze sobą jedno dziecko. Takie pływanie z wiosłem w ręku, to świetna zabawa, bo od czasu do czasu można się trochę pochlapać, a to zawsze cieszy, zwłaszcza latem.

 

Pewne niebezpieczeństwa jednak są

Ogólnie rzecz biorąc, to pływanie w każdego rodzaju wodzie jest niebezpieczne, gdyż woda jest jednym z żywiołów. Może być więc groźna dla życia i zdrowia, zwłaszcza mniejszych osób, dlatego dzieci należy odpowiednio przygotować do tego rodzaju podróży, nawet jeśli ma być ona dość krótka. Chodzi o to, żeby wyjaśnić na początku dzieciom, czego im robić w kajaku nie wolno, a także na co uważać. Obowiązkowe jest założeni im kamizelki ratunkowej, w której powinny być przez cały rejs. Podobnie, tak jak dorosłe osoby, które nie mają doświadczenia w pływaniu kajakiem, dobrze jest wyjaśnić dziecku, że spływy kajakowe bywają na niektórych odcinkach dość trudne, a przez to stają się niebezpieczne.

Różnego typu niebezpieczeństwa czyhają na spływach, gdyż może to dotyczyć zbyt mocnego nurtu rzeki, albo wirów wodnych, mogących wciągnąć kajak pod wodę, a także mocno nim obracać na boki. Na takich odcinkach trzeba dużo bardziej uważać, chociaż może to być też świetną zabawą, gdyż wtedy płynie się nieco szybciej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?