Czym się kierować przy wyborze plecaka szkolnego?

 Kiedy Twoje dziecko rozpoczyna przygodę ze szkołą, jedną z pierwszych rzeczy, o zakupie której myślisz, jest plecak. Nie od dziś wiadomo, iż dzieci i młodzież mają co dźwigać w takich pleckach. Nie bez znaczenia jest zatem, by został on starannie wybrany.

Dobry plecak powinien gwarantować stabilność dla pleców, dzięki równomiernemu rozłożeniu ciężaru. Dobrze, by miał wystarczającą ilość przegród i komór, gdyż dzięki temu będzie praktyczniejszy. Materiał użyty do uszycia plecaka winien charakteryzować się dużą wytrzymałością, zarówno na obciążenie, jak i na przetarcia. Zamek w plecaku powinien być solidny, wygodny w użyciu i nie może się zacinać. Ze względu na częstotliwość użytkowania, musi być bardzo trwałym elementem. Dzieci i młodzież są bardzo kapryśne odnośnie wyglądu swoich plecaków. Zatem bardzo ważna będzie estetyka ich wykonania. Na szczęście dla każdego rodzica, na rynku istnieje szeroki wybór modeli i kolorów.

alone-1839764_1920

Wszystkie powyższe cechy posiadają plecaki marki Dakine. Jest to firma amerykańska, która dedykuje swą odzież i akcesoria sportom ekstremalnym. Rozpoczynała ona swoją przygodę adresując produkty dla surfingu i winsurfingu. Następnie poszerzyła swą działalność o akcesoria snowbordowe, dalej o rękawice oraz plecaki i różnego rodzaju torby. Głównym założeniem firmy jest dostarczanie produktów najwyższej jakości, adresowanych do miłośników różnych sportów, ale nie tylko. Skierowane są dla każdego, któremu zależy na solidnym wykonaniu i niezawodności. Dakini wychodzi na wprost oczekiwaniom każdego, który potrzebuje produktu odpornego na uszkodzenia mechaniczne.

backpack-1839709_1920

Dakini oferuje plecaki dostosowane do każdych potrzeb. Posiadają one różną pojemność. Niektóre modele wyposażone są w specjalną kieszeń przeznaczoną na laptopa, która jest tak zaprojektowana, by gwarantować bezpieczeństwo transportowanej elektroniki. Pomyślano także o przegródce na smartfona, czy mp3 , która wyścielana jest mikropolarem. Jeśli interesuje Cię izolowana kieszeń termiczna, by Twoje dziecko mogło skorzystać z chłodnych napoi, też o nią zadbano. Profilowane naramienniki, a także uprząż na mostku w niektórych modelach, odciążają ramiona i podwyższają komfort użytkowania. Można także znaleźć model, który posiada kieszeń na okulary, wykonaną z materiału, który nie powoduje zarysowań na szkłach.

Jeśli zależy Ci na solidnym plecaku, bardzo dobrej jakości, powinieneś zdecydować się na plecaki Dakine. Jest to bardzo dobra decyzja, gdy chcesz, by służył Twojemu dziecku wiele lat, nie tylko w drodze do szkoły, ale i na wycieczkach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?