Dlaczego warto wybierać książki do nauki czytania?

Coraz więcej rodziców kupuje swoim dzieciom książki do nauki czytania. Jest to jednak całkowicie zrozumiałe. Dorośli zdają bowiem sobie sprawę, że takie lektury pomagają pociechom zdobyć odpowiednie umiejętności w tym zakresie. Jakie są największe walory takich książek? Co warto o nich wiedzieć? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w poniższym artykule.

Warto zaznaczyć, że książki do nauki czytania oparte są na metodzie symultaniczno-sekwencyjnej, która została opracowana przez najlepszych fachowców z tej branży. Dzięki temu rodzice mogą mieć całkowitą pewność, że takie lektury rzeczywiście będą pomagać pociechom w nabywaniu takiej umiejętności, a nie będą wyłącznie wyrzucaniem gotówki – kolokwialnie pisząc – w błoto. Bardzo ważne jest to, że osoby, które stoją za powstaniem takich książek doskonale dopasowały poziom trudności do umiejętności pociech w wieku poniemowlęcym i przedszkolnym. To oczywiście powoduje, że dzieci nie są przytłoczone nową sytuacją i chętnie zdobywają nowe kwalifikacje.

Warto zwrócić uwagę jeszcze na inne aspekty. Jednym z nich jest to, że w książkach do nauki czytania paradoksalnie nie brakuje też kolorowych obrazków. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że dzieci w wieku poniemowlęcym i przedszkolnym chętniej korzystają z takich elementów, jeśli są czymś zachęcone. Bez cienia wątpliwości kolorowe obrazki pełnią taką funkcję. Dzieci ochoczo korzystają z takich pomocy edukacyjnych. Książki do nauki czytania zostały tak skonstruowane, aby połączyć przyjemne z pożytecznym. Najmłodsi tak naprawdę nie czują, że jest to forma nauki i miło spędzają wolny czas. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby rodzice także byli obecni przy tym procesie i pomagali swoim pociechom poznawać spółgłoski, samogłoski, sylaby, a następnie całe wyrazy i zdania.

Bardzo ważne jest to, że obecna na rynku książki do nauki czytania zawierają rozmaite poziomy trudności. Oczywiście, na początek powinny być wybierane lektury najłatwiejsze, które uczą poznawać dzieci samogłoski i sylaby. Potem dopiero można przejść do bardziej wymagających książek, które uczą już czytać proste wyrazy oraz zdania. Zastanawiacie się, gdzie można znaleźć tego typu edukacyjne elementy? Są one między innymi na stronie https://juniora.pl/kocham-czytac-ksiazki-c-56.html. Trzeba podkreślić, że wszystkie zawarte tam książki do nauki czytania powstały w oparciu o wspomnianą już metodę symultaniczno-sekwencyjną. Istotne jest to, aby na początek wybrać książki najłatwiejsze, a dopiero potem stopniowo zwiększać skalę trudności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?