Jak wybrać papier toaletowy?

W obecnych czasach na półkach sklepowych można dostrzec mnóstwo rodzajów papieru toaletowego różnych marek. Nie każdy jest świadom, że wybrany papier toaletowy ma duże znaczenie. Warto przed podjęciem decyzji zwrócić uwagę na kilka czynników, zdecydowanie największego znaczenia nie będą miały cena i zapach. Właściwe parametry spowodują, że papier toaletowy będzie nie tylko użyteczny, ale również komfortowy. 

Ilość warstw

Trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę ile warstw ma dany papier toaletowy. Im więcej warstw ma papier toaletowy tym lepiej. Każda dodatkowa warstwa papieru toaletowego wpłynie na to, że będzie on delikatniejszy, a także bardziej odporny na uszkodzenia, co uchroni przed bardzo nieprzyjemnym zabrudzeniem rąk. Ludzie nie są świadomi, że każda warstwa papieru toaletowego ma swoją siłę sprężystości, dlatego im więcej papier toaletowy ma warstw tym jest bardziej miękki.

Długość papieru toaletowego

Z ekonomicznego punktu widzenia bardzo istotna jest również długość papieru toaletowego. Oczywiście w tej kwestii należy kierować się informacją, która jest podana opakowaniu, a nie wyglądem zewnętrznym papieru toaletowego. Część producentów decyduje się na bardzo luźne nawijanie papieru toaletowego na rolkę. Klienci bardzo szybko potrafią dostrzec taki precedens, dlatego firmy muszą wizualnie zwiększać objętość produktu z wykorzystaniem maszyn służących do spuszczania włókien celulozowych. W efekcie krótsza taśma, która jest nawinięta na rolkę wygląda na pełnowartościowy wybór.

Warto również podkreślić, że niższe ceny papieru toaletowego w ostatnich latach są efektem skrócenia standardowej długości, która obecnie wynosi około 15 metrów, a wcześniej liczyła 20. Informację „6 rolek plus 2 gratis” należy traktować z dystansem, ponieważ liczba rolek o niczym nie świadczy. Osoby, które chcą zaoszczędzić powinny dokonać zakupu papieru w większych rolkach, można je znaleźć m.in w galeriach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?