Natryskowe docieplanie budynków

Straty ciepła powodowane nieodpowiednim albo też całkowitym brakiem docieplenia budynku, ciągle jeszcze stanowią ogromny problem w naszym kraju. Powoduje to dodatkowe obciążenia finansowe dla prywatnych właścicieli, a także firm, z siedzibami usadowionymi w starszym budownictwie; wzroście zanieczyszczenia powietrza, a co za tym idzie, także i zwiększoną zapadalnością na choroby układu oddechowego.


Ocieplanie fundamentów praktycznie w przeszłości nie istniało, także izolacje termiczne dachów i poddaszy stanowiły marginalny procent i z trzech, zasadniczych powodów: brakiem świadomości społecznej, aspektami finansowymi oraz najistotniejszym- permanentnym brakiem materiałów izolacyjnych na rynku. Dziś przyczyna ostatnia zniknęła całkowicie, a dwie pierwsze powoli odchodzą w zapomnienie. Ciągle jednak jeszcze jest w naszym kraju mnóstwo budynków, nieposiadających jakiejkolwiek izolacji, a w szczególności docieplenia fundamentów oraz poddaszy.

Nowe budynki są już dziś wolne od tego typu problemów. Każda firma deweloperska dba o rzetelne wykonanie izolacji, a prywatni inwestorzy, uświadomieni opłacalnością takiej inwestycji, równie chętnie stosują ją od podstaw, zapewniając znaczne ulgi dla swych budżetów domowych w przyszłości. Ktokolwiek jednak, kto w starej kamienicy zaadaptował strych na pomieszczenia mieszalne, problem braku odpowiedniej warstwy izolacyjnej zrozumiał doskonale i odczuł w przykry sposób na własnej skórze.
W starych, nieocieplonych zazwyczaj budynkach, nie ma możliwości położenia odpowiedniej grubości warstwy styropianu czy wełny mineralnej. Oprócz tego jest to niesłychanie uciążliwe. W związku z czym, pomieszczenie nie jest dostatecznie izolowane, przez co latem nie można w nim przebywać przez upały, a zimą doskwiera ziąb. Od zewnątrz dochodzą odgłosy ulicy, a padające deszcze odbierane są, jako katastrofalne gradobicia i tylko docieplenie natryskowe, dzięki któremu zaizolujemy każdą, najmniejszą szparę, może nas od owych dyskomfortów ochronić.
W polskich miastach jest już taka metoda ogólnie dostępna. Także ocieplanie pianką Brodnica ma w swoim repertuarze, gdzie przecież istnieje jeszcze wiele, niewykorzystanych poddaszy, a i fundamenty aż proszą się o odpowiedni standard izolacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?