Przygotowanie pochówku

Śmierć bliskiej osoby jest wielką tragedią dla członków jej rodziny. Jest to wyjątkowo dotkliwe przeżycia zwłaszcza dla najbliższej rodziny. Stracenia żony, męża, brata, siostry, matki, czy ojca jest bardzo wstrząsającym wydarzeniem w życiu każdego człowieka, którego to dotknie. Bardzo trudno jest się podnieść po takim przeżyciu, jednak świat wtedy się nie kończy. Co ważne, trzeba zachować zimną krew i emocję na wodzy nawet w takich chwilach, ponieważ śmierć członka rodziny wiąże się z pewnymi obowiązkami, które jak najszybciej trzeba wykonać.

W przypadku przygotowań pogrzebu podstawową sprawą jest karta zgonu. Jest to ważny dokument, bez którego nie da rady załatwić żadnych formalności związanych z pogrzebem. Jeżeli śmierć człowieka nastąpiła w domu lub w szpitalu, to kartę zgonu wystawia lekarz. Jeżeli natomiast zmarły zginął w wypadku lub w wyniku przestępstwa, to często kartę zgonu wydaje lekarz sądowy. Po otrzymaniu tego ważnego dokumentu można przystąpić do dalszych czynności związanych z przygotowaniem pogrzebu.

Bardzo ważny jest wybór domu pogrzebowego, który zorganizuje pochówek i wszystkie niezbędne formalności. Wybór dobrego zakładu pogrzebowego może okazać się kluczowy. Ważne jest aby zwracać uwagę na opinie o danym zakładzie, warto patrzeć na ceny oraz zakres usług.  Niektóre zakłady świadczą kompleksowe usługi związane z pogrzebem takie jak: ubranie, uczesanie zmarłego, przygotowanie nekrologów, przewiezienie zwłok do chłodni, itp. Inne zakłady na przykład zajmują się jedynie przewożeniem zmarłych. Zakłady pogrzebowe bardzo często mają na składzie trumny, do których można złożyć zmarłego, nie trzeba wtedy zajmować się kupowaniem trumny. Warto wszelkie usługi zawrzeć w formie umowy pisemnej.

Potrzeba również wybrać odpowiedni kościół, gdzie zostanie odprawiona Msza pogrzebowa za zmarłym. Ponadto o śmierci trzeba poinformować rodzinę oraz znajomych denata. Śmierć bliskiej osoby poza tym, że wiąże się z ogromnym bólem, żalem, roztrzęsieniem emocjonalnym bliskich, wiąże się także z wydatkami. Pieniądze weźmie od nas zakład pogrzebowy, ksiądz, grabarz. Potrzebne są również inne drobne wydatki.

W przypadku samej ceremonii trzeba załatwić takie sprawy jak chociażby zakup kwiatów. Dobrym miejscem na zakup będzie Kwiaciarnia Elusia z Warszawy. Jest to miejsce, gdzie każdego dnia można znaleźć świeże kwiaty na każdą okazję. Znajdziemy tam także kwiaty na tak smutną okazję jak pogrzeb. Można zakupić piękne wieńce złożone z różnych kwiatów o ciekawych barwach.

Pamiętajmy, żeby przygotować zmarłemu pogrzeb taki, na jaki zasługuję. Dobrze, jeżeli wszystko dopniemy na ostatni guzik i przyłożymy się do organizacji tego wydarzenia. Wtedy godnie uczcimy pamięć po naszym zmarłym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?