Jak wybrać odpowiedni dom pogrzebowy?

Wiadomo, że dla każdego trudne są chwile ostatniego pożegnania z najbliższymi, więc zakłady pogrzebowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom rodzin zmarłych. Szczerze współczują i nierzadko, mimo zalecanej branżowej odporności, nie potrafią przejść obok takiego nieszczęścia obojętnie. Niemniej jednak wybierając odpowiedni dom pogrzebowy, wskazane jest zwrócić baczną uwagą na zakres oferowanych w tym miejscu usług.

Jak powinien wyglądać pogrzeb?

Nieprzypadkowo w takich sytuacjach pamięć zmarłego jest honorowana przez minutę ciszy. Podczas ceremonii pogrzebowej cisza powinna być refleksyjna, aby okazać szacunek dla zmarłego. Kolejną kwestią nie mniej ważną jest ubiór żałobników. Krewni zwykle noszą czarne ubrania, ponieważ żałoba jest zarezerwowana właśnie dla nich. Inni mogą nosić eleganckie ubrania w ciemnych i stonowanych kolorach.

Jak powinien wyglądać pogrzeb?

Czym zajmuje się zakład pogrzebowy?

W tym szczególnie ciężkim dla rodzin osoby zmarłej czasie, oferują pomoc na najwyższym poziomie. Zakłady pogrzebowe świadczą profesjonalne usługi w zakresie organizacji pogrzebów tradycyjnych, urnowych z kremacją zgodnie z tradycją katolicką, świecką bądź charakterystyczną dla innych wyznań. Pogrzeb tradycyjny bywa jednak najpopularniejszy. Lista domów pogrzebowych jest bardzo długa, niemniej jednak ich oferta jest do siebie na ogół bardzo zbliżona i obejmuje kompleksową organizację pogrzebu, a także szereg usług dodatkowych, świadczonych zarówno w kraju, jak i za granicą. Zawsze starają się sprostać wymaganiom i potrzebom klientów oraz przejąć obowiązek załatwienia wszelkich formalności związanych z pochówkiem. Niemniej jednak zakład pogrzebowy proponuje atrakcyjne ceny, obsługę dwoma samochodami pogrzebowymi oraz windy pogrzebowe. Organizują także pogrzeby połączone z kremacją.

Kremacja zwłok

Wybór trumien i kwiatów

W swojej ofercie posiadają duży wybór trumien i urn, a także wieńców pogrzebowych. W końcu pozostaje kwestia kwiatów, które są sposobem na pożegnanie i uhonorowanie zmarłego. Wielkość bukietu wskazuje na stopień bliskości, która łączy ze osobą zmarłą. Do kwiatów można dołączyć wstążkę ze słowami ostatniego pożegnania. Ale można również w nich zamówić bukiet lub wiązankę, która podkreśli osobistą pamięć o zmarłym. Kwiaciarnia przy zakładzie pogrzebowym oferuje z kolei przeważnie wieńce naturalne, sztuczne wiązanki, znicze, napisy na szarfach oraz tabliczki na krzyż. Kwiaciarnia taka wybiera bezpośredni kontakt z klientami, aby realizować dla nich niezapomniane wieńce i wiązanki. Kompozycje na ceremonie pogrzebowe są doręczane na konkretną godzinę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?