Transport zmarłego do Polski

Coraz więcej osób mieszka zagranicą. Nie jest to oczywiście nic dziwnego, bo bardzo często szanse rozwoju są tam znacznie większe niż w kraju. Młode osoby, które wyjeżdżają bardzo często decydują się na założenie rodziny, przez co ich dziecko nie jest już obywatelem Polski, tylko kraju w jakim aktualnie mieszkają jego rodzice. Problem zaczyna się dopiero wtedy, kiedy jakaś osoba umiera zagranicą, a cała rodzina chciałaby pogrzebu w Polsce. W tym celu należy wszystko odpowiednio zorganizować i przetransportować jakoś zwłoki do rodzinnego kraju.

 

Transport zwłok 

Oczywisty jest fakt, że śmierć bliskiej osoby jest bardzo bolesna dla całej rodziny. Jeśli jednak chce się przetransportować ją z powrotem do Polski to należy wypełnić sporo formalności, a także zorganizować całą procedurę transportu. Jest to dość uciążliwe dla osób, które tak niedawno straciły bliską osobę. W celu uniknięcia niepotrzebnych komplikacji można zwrócić się firmy pogrzebowej, która oferuje usługę transportu osób z zagranicy.

Firma pogrzebowa

Jeśli zleci się całe zadanie zorganizowania powrotu ciała do rodzinnego kraju firmie pogrzebowej, która się w tym specjalizuje to można spać spokojnie. Wszystkie formalności zostaną przez nich załatwione, a także wszystko odbędzie w dobrych warunkach dla ciała zmarłego. Jest to oczywiście dość duże przedsięwzięcie i lepiej żeby zrobiła to firma, która się na tym zna, niż ktoś z rodziny, kto ma o tym bardzo małe pojęcie.

 

Zalety skorzystania z zakładu pogrzebowego

1. Nie trzeba zaprzątać sobie głowy formalnościami i organizacją całej procedury.

2. Ciało będzie dostarczone na czas.

3. Ciało będzie transportowane w odpowiednich do tego warunkach i zgodnie z przepisami jakie występują w kraju, gdzie dana osoba zmarła, a także w Polsce.

4. Nie trzeba brać udziału w całej procedurze i można ją tylko kontrolować, a na co dzień zajmować się innymi sprawami związanymi z pogrzebem.

 

Podsumowując, jeśli osoba zmarła zagranicą i rodzina chce żeby była ona pochowana w Polsce to musi przetransportować ciało. Bardzo często wiąże się to z dużą ilością formalności, a także trzeba cały czas czuwać nad ciałem. Jeśli chce ktoś tego uniknąć to może wykorzystać w tym celu zakład pogrzebowy, który specjalizuje się w przewożeniu ciał z jednego kraju do drugiego. Transport ciała będzie odbywał się w odpowiednich do tego warunkach, a także będzie on zgodny z przepisami obu krajów. Rodzina zmarłego może zająć się innymi rzeczami związanymi z pogrzebem i nie musi się martwić o dostarczenie zwłok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?