Zadania zakładu pogrzebowego

Każdy staje w życiu w obliczu śmierci bliskiego. Oprócz bólu powoduje to także wiele różnych obowiązków. Jednym z głównych zadań zakładu pogrzebowego jest wspieranie żałobników. Przedsiębiorca pogrzebowy zajmuje się tym, o czym pogrążeni w żałobie nie chcą myśleć. Ile kosztuje grób? Którą trumnę wybierać? Czy sam zmarły miał pojęcie, jak powinno wyglądać jego pożegnanie z tym światem? Zadaniem zakładu pogrzebowego jest zatem nie tylko organizowanie pogrzebu, ale także towarzyszenie podczas ceremonii.

Zakład pogrzebowy nie tylko zajmuje się zmarłym, ale także doborem formy pochówku, wszystkich procedur administracyjnych i warunków pogrzebu. W zależności od porozumienia, pracownicy zakładu pogrzebowego przejmują wszystkie zadania organizacyjne, od wyboru grobu do usługi pogrzebowej. Przetransportowanie do innego miasta jest również częścią ich obowiązków.

Obowiązki przed i po pogrzebie

Pracownicy zakładu pogrzebowego towarzyszą krewnym od momentu zebrania zmarłego do czasu pochówku. Pozostają oni w kontakcie ze wszystkimi władzami (urząd stanu cywilnego, ubezpieczenie itp.), administracją cmentarza, kwiaciarnią, aranżerami kwiatów i ogrodnikami cmentarza itd.

Przygotowanie osoby zmarłej

Każdy zakład pogrzebowy zajmuje się także przygotowaniem zmarłego do pochówku. Po przeniesieniu ze szpitala lub domu, ciało jest myte i, w zależności od rodzaju pochówku, przygotowywane i ubierane. Oprócz specjalnych kosmetyków i wyboru odzieży na ostatnią drogę, ważne są również wszelkie środki rekonstrukcyjne. Są one zazwyczaj przeprowadzane, jeśli rysy twarzy zmarłego są zniekształcone przez chorobę, śmierć przypadkową lub inną przemoc.

Kremacja

Jeśli żałobnicy życzą sobie kremacji, przeniesienie zwłok do krematorium również należy do zadań pracowników zakładu pogrzebowego. Po kremacji szczątki zmarłych umieszczane są w uprzednio wybranej urnie w celu ich ostatecznego spoczynku i transportowane na odpowiednie miejsce pochówku, które jest również odpowiednio wcześniej przygotowane.

Przebieg ceremonii

Wybór miejsca pochówku i pogrzebu również wchodzi w zakres odpowiedzialności pracowników zakładu. Wiele domów pogrzebowych posiada własne pomieszczenia, w których zmarły pozostaje w trumnie aż do dnia pogrzebu. Tutaj również członkowie mają możliwość pożegnania się w spokojnej atmosferze z bliskim. Nabożeństwo pogrzebowe organizowane jest w ścisłym porozumieniu z żałobnikiem. Dotyczy to zarówno wyboru dekoracji kwiatowych, jak i czasu trwania i oprawy muzycznej podczas ceremonii pogrzebowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?