Materace kieszeniowe – jak dokonać wyboru ?

Sen jest niezmierną częścią naszego życia, pozwala zrelaksować się i odpocząć organizmowi. Oczywiście, pod warunkiem, że zapewnimy odpowiedni komfort spania. W tym pomogą nam odpowiednio dobrane materace, bo nawet najlepsza i najdroższa kanapa nie zagwarantuje komfortu podczas snu. Warto zatem zapoznać się z produktami oferowanymi na rynku. Jednym z szeroko dostępnym i polecanych jest materac kieszeniowy. Poznajmy zatem szczegóły tego produktu.

Materace kieszeniowe – charakterystyka

Materace kieszeniowe to nic innego jak nowoczesna odsłona materacy sprężynowych. Zostały bowiem wyposażone w nowe technologie i materiały. Nazwa „kieszeniowe” wywodzi się ze struktury materacy, w których każda sprężyna umieszczona jest w osobnej kieszeni wykonanej z materiału. Dzięki temu każda sprężyna pracuje samodzielnie, dopasowując się do kształtu ciała. Ponadto całość otoczona jest bardzo miękką, elastyczną pianką, która dodatkowo idealnie dostosowuje się do ciała. Wszystko to wpływa na zapewnienie komfortu snu, a także pozytywnie oddziałuje na zdrowie kręgosłupa.

Indywidualne dostosowanie materaca

Każdy materac można dopasować do własnych potrzeb, upodobań. Niezwykle ważne jest dobranie materaca pod względem swojej wagi i wzrostu. Parametry ciała dostosowuje się do twardości materaca oznaczanej jako wartość H (od H2 do H5). O idealne dopasowanie zadbają fachowcy, którzy ustalą odpowiednią ilość warstw – kokosowej i piankowej. Warstwa kokosowa będzie odpowiedzialna za zwiększenie twardości materaca, a więc zostanie zastosowany w materacach o właściwościach zdrowotnych, przy schorzeniach kręgosłupa. Co więcej warstwa kokosowa odpowiada za utrzymanie komfortu termicznego, a także odpowiednią cyrkulację powietrza. Warstwa piankowa zwiększy z kolei miękkość i puszystość materaca. Jest przeznaczona dla osób, które cenią sobie wygodę – więcej informacji znajdziesz tu: https://materacnawymiar.pl/pl/c/Materace-kieszeniowe/14.

Dodatkowe korzyści – higiena i komfort użytkowania

Wszystkie materace są dwustronne, dzięki czemu można co pewien czas zmieniać stronę, tak aby nie doprowadzić do powstania odkształceń. Z pewnością wydłuża to żywotność materaca, dbając o zapewnienie odpowiedniego komfortu snu przez cały okres użytkowania produktu. Ponadto materace wyposażone są w pokrowce wykonane są z wysokiej jakości antyalergicznego włókna, który z łatwością przepuszcza powietrze.Pokrowce zapinane są na 3 suwaki, dzięki czemu z łatwością można je zdjąć i wyprać. Materiał wystarczy prać w 40 stopniach C. Wymienione zalety gwarantują zwiększenie czasu użytkowania materaca, ale również zapewniają i ułatwiają dbanie o codzienną higienę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?