Nowoczesne podejście do pochówku

Planowanie ceremonii pogrzebowej nie należy do przyjemnych. Ogromny smutek ogarniający żałobników nie sprzyja temu aby myśleć nad opanowaniem wszystkich formalności. W szczególności, że na pewno usłyszymy wiele pytań natury osobistej. Jednak taka już jest kolej losu i należy się z tym pogodzić. Aczkolwiek profesjonalny zakład pogrzebowy będzie tak umiał wszystko ogarnąć, że nawet często padające pytania z ich ust na pewno nie będą nam przeszkadzać. Pracownicy zakładu pogrzebowego muszą być przygotowani do tego, żeby nie tylko wymagać od żałobników ale również wspierać ich w tym trudnym momencie życia.

Jaki pogrzeb?

Czy zastanawialiśmy się kiedyś nad własnym pogrzebem? O dziwo, bardzo duża część osób ma już takie myśli za sobą, które przekazało swojej rodzinie w razie zaistnienia ewentualnych okoliczności. I nie jest tutaj tylko mowa o osobach w podeszłym wieku, które większość szczęśliwego życia mają już za sobą. Również wiele osób młodych, które nadal cieszą się pełnią życia ma już takie rozważania za sobą decydując się na konkretną formę pochówku. Do wyboru mamy dwie formy pochówku. Pierwsza to tradycyjna forma pogrzebu z udziałem trumny, którą zawsze można wybrać w zakładzie pogrzebowym. Ciało na wieki zostaje złożone do trumny, która podczas ceremonii pogrzebowej złożona jest w nowym grobie lub (o ile pozwalają na to przepisy i upłynęło odpowiednio dużo czasu) też w grobie, który znajduje się już w posiadaniu naszej rodziny. Duża część osób decyduje się na taką formę pochówku zapominając o drugiej formie – kremacji.

Usługi kremacyjne

Wydawać by się mogło, że to tradycyjna forma pochówku należy do najstarszych. Nic bardziej mylnego. Kremacje to taki rodzaj pogrzebu, który znany był już w czasach starożytnych i jeszcze wcześniejszych. Z biegiem czasu ich rola malała, jednak nie można powiedzieć, że całkowicie znikły one z naszego społeczeństwa. Cały czas urządzano takie formy pochówku, jednak zaczęły przeważać pochówki w trumnach. Dopiero od kilkunastu lat kremacje na nowo powróciły do łask ciesząc się ogromna popularnością wśród wielu żałobników. Rozważając formę pochówku warto wziąć pod uwagę spopielenie zwłok, które odbywa się w specjalnych zakładach kremacyjnych.

Takie usługi oferowane są teraz przez zdecydowaną większość zakładów pogrzebowych, które wykonują ją samodzielnie lub też przy pomocy swoich partnerów (o ile sami nie są w posiadaniu zakładu kremacyjnego). Spopielenie zwłok dozwolone jest przez przepisy prawne, dlatego śmiało można brać pod uwagę taką formę pogrzebu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?