Ceremonie pogrzebowe

Uroczystości na cmentarzach odbywają się każdego dnia. Może nie na każdym cmentarzu ale śmiało można powiedzieć, że na wszystkich największych nekropoliach każdego dnia odbywają się uroczystości pogrzebowe katolików, chrześcijan, żydów, osób świeckich, itd. Każda z tych ceremonii różni się od siebie często w delikatny sposób a czasem bardziej znacząco. Nie ma się zresztą czemu dziwić, ponieważ tak ustanowiona jest wiara, której przepisy sięgają dawnych czasów. Trzeba zastosować się do praktyk, jakie na co dzień osoba zmarła wyznawała.

Kompleksowe usługi pogrzebowe

Jeszcze nie tak dawno temu osoba zmarła do ceremonii pogrzebowej przygotowywana była przez rodzinę zmarłego. Wyznaczona osoba w umówionym dniu spotykała się z pracownikami zakładu pogrzebowego, którzy w osobnym pomieszczeniu pomagali bliskiemu przebrać ciało do pochówku. Chociaż pomoc takich ludzi była naprawdę bardzo mocno okrojona. To żałobnik musiał sam dokonać wszystkiego – łącznie z ubraniem ciała w odpowiednio eleganckie rzeczy do trumny (w dawnych czasach kremacja była rzadko spotykana). Jednak nie dla wszystkich było to przyjemne przeżycie, dlatego coraz powszechniej odchodziło się od tego typu rzeczy. Całość przygotowań została „przerzucona” na zakład pogrzebowy – jednak, jeżeli jakaś rodzina samodzielnie wyraża chęć, to może sama dokonać odpowiednich przygotowań. Zanim jednak podejmie się taką decyzję, to warto wszystko bardzo dokładnie przemyśleć, ponieważ dla wielu osób jest to ogromne wyzwanie psychiczne. Czasem jednak pomimo tego, że się bardzo chce warto pewne rzeczy zostawić pracownikom zakładu pogrzebowego, którzy oferują nawet ubrania dla zmarłego, jeżeli my nic akurat nie mamy (co również bardzo często się zdarza).

Pomoc w organizacji

Wystarczy tylko znaleźć odpowiedni zakład pogrzebowy, który będzie nastawiony m.in. na odpowiednią obsługę klientów – żałobników wykazując się empatią, cierpliwością, szacunkiem, zrozumieniem. Taki zakładem jest firma Róża, która swoim działaniem obejmuje Gdynię oraz pobliskie miasta. Ofertę tego zakładu pogrzebowego można znaleźć na roza24.pl, gdzie każdy klient zainteresowany usługami odnajdzie również odpowiedni telefon czynny przez całą dobę. Są to ludzie, którzy oferują kompleksowe usługi pogrzebowe, w tym międzynarodowy transport zwłok oraz balsamację, która z roku na rok cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony żałobników. O słuszności zastosowania zabiegu balsamacji musi zadecydować rodzina – jednak w razie wątpliwości zawsze może liczyć na podpowiedź ze strony pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?