Masaże tantryczne – co warto o nich wiedzieć?

Masaże tantryczne to ostatnio coraz popularniejszy temat. Co dokładnie skrywa się pod nazwą tego typu masażu? Czym są masaże tantryczne? Kto może skorzystać z takich zabiegów? Jakie korzyści dają masaże tantryczne? Sprawdzamy!

Czym są tego typu masaże?

Masaże tantryczne wywodzą się od tantry, czyli zbioru nauk duchowych oraz mistycznych, które nakierowane są na akceptację własnego ciała, pogłębienie własnej świadomości egzystencji oraz swojej seksualności. Tantra, podobnie jak masaże tantryczne, swój początek miały w Indiach. To właśnie tutaj prowadzono ceremonie, które pobudzić miały punkty energetyczne na ciele, zapewnić głębokie wyciszenie, odrzucenie lęków, blokad oraz barier. Wszystko po to, by osiągnąć samoakceptację własnego ciała, wypełnić się energią i wkroczyć na drogę do spotkania siebie.

Tantryczny masaż obejmuje całe ciało, bez pomijania którejkolwiek części ciała. Obdarzona masażem osoba powinna czuć się komfortowo i w pełni przygotowana do masażu, dlatego przed jego rozpoczęciem odbywa się wprowadzenie w naukę prawidłowej pracy z energią, jak również do prawidłowego przyjmowania masażu tantrycznego. Dzięki temu osoba, która go odbiera nie jest tylko biernym odbiorcą, lecz ze zrozumieniem przyjmuje to, czego doświadcza.

Kto może korzystać z tego typu ceremonii?

Ceremonie masaży przeznaczone są jednakowo dla kobiet, jak i mężczyzn. Wiek tutaj nie ma większego znaczenia, więc każdy, kto chciałby doświadczyć czegoś nowego i otrzymać zupełnie nowe korzyści. W szczególności masaże tego typu polecane są tym, którzy są zapracowani, zabiegani i przytłoczeni nadmiarem obowiązków. Masaże tantryczne są w stanie zapewnić głębokie odprężenie, odstresowanie i oderwanie od wszystkiego, z czym musimy zmagać się w codziennym życiu. To lekarstwo na troski, trud oraz dużą ilość obowiązków.

Jakie korzyści zapewniają?

Masaże tantryczne działają na wielu płaszczyznach i poziomach – fizycznym, psychicznym, emocjonalnym, duchowym oraz mistycznym. Jest to jednoznaczne, z tym że tego typu zabiegi wpływają dobroczynnie na cały organizm. Jak dokładnie? Przede wszystkim masaże tantryczne głęboko relaksują, zapewniają odpoczynek od codziennych trosk, pracy, czy obowiązków domowych. Dodatkowo także skutecznie niwelują blokady emocjonalne oraz napięcia zarówno z ciała, jak i z umysłu. Jakby tego było mało, to tego typu zabiegi dodają też odwagi do życia, energii oraz wewnętrznej mocy.

Masaże tantryczne – gdzie są oferowane?

Tantryczne masaże zyskują coraz bardziej na popularności, więc coraz łatwiej możemy odnaleźć informacje dotyczące ich wykonywania. Warto wiedzieć, że aby ceremonia masażu zapewniła nam pożądane efekty, musi być prowadzona przez osobę, która ma przede wszystkim odpowiednią wiedzę i doświadczenie oraz odpowiednie umiejętności. Oznacza to, że na masaże powinniśmy zapisywać się tylko do profesjonalistów i kwalifikowanych specjalistów, którzy cieszą się dobrą opinią wśród klientów. Dzięki temu mamy szansę w pełni skorzystać z tego, co ma nam do zaoferowania masaż tantryczny.

(Artykuł reklamowy)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?