Dlaczego noszenie maseczek wciąż jest istotne?

Obecne czasy są trudne dla wszystkich. Pandemia odebrała możliwość swobodnego życia i robienia tego, co się lubi. Istniejące ograniczenia, zabrały wiele radości z codziennych czynności. Aby szybko wrócić do normalnego funkcjonowania, należy dostosować się do panujących, nowych i nieznanych jeszcze nikomu zasad. 

Jak sobie z tym radzić?

Oczywiście ograniczenia to także wiele smutnych momentów, podczas których znalezienie jakichkolwiek plusów jest bardzo trudne. Trzeba jednak spróbować spojrzeć na wszystko nieco bardziej optymistycznie. Ten czas może być na przykład dobrą chwilą na to, aby spróbować czegoś nowego. Jeżeli zawsze pragnęliśmy nauczyć się nowego języka lub zyskać nową umiejętność, a zwyczajnie nie było na to czasu, może właśnie teraz jest odpowiedni moment? Rozwój osobisty jest bardzo ważny i pozwala stawać się coraz lepszym człowiekiem. Istotną kwestią jest także czas spędzony z rodziną; może, nieco paradoksalnie, to właśnie pandemia przyniesie nam owocne wspomnienia chwil spędzonych z najbliższymi? Warto zdawać sobie sprawę z tego, że nie ważne, w jak bardzo patowej sytuacji jesteśmy, zawsze przy odrobinie wysiłku, można dostrzec plusy, o które należy dbać.

Czy codzienność musi być bardzo trudna?

Co prawda, istnieje obecnie więcej ograniczeń, niż kiedyś – przebywając w dużych skupiskach ludzi warto pamiętać o maseczkach ochronnych oraz częstym myciu rąk. Idąc do sklepu, musimy zachowywać zalecaną odległość od drugiej osoby. Niestety nakazy coraz częściej są nieprzestrzegane. Ludzie zaczynają traktować temat korona wirusa jako coś, co było i nie zamierza do nas wrócić. Zapominają, że problem wciąż trwa. Maseczka medyczna bądź materiałowa powinna być naszym stałym elementem wyposażenia. Oczywiście nie trzeba nosić jej na dworze, podczas biegania czy jazdy na rowerze, ale warto mieć ją przy sobie na wypadek wstąpienia do sklepu czy w większe skupisko ludzi. Pamiętajmy, że jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale także za innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?