Automatyka okienna, czy taka inwestycja ma sens?

Piękne dekoracje okienne to nie tylko klimatyczny wygląd zasłon, rolet czy firan. Są to także rozwiązania, które sprawią, że codzienne zasłanianie i odsłanianie okien będzie dla nas bardziej komfortowe. Temu właśnie zadaniu służą popularne na rynku automatyczne wersje znanych nam dekoracji, w tym chyba najciekawsze spośród nich: automatyczne japońskie zasłony panelowe!

Zwijane i rzymskie rolety elektryczne w naszym salonie

Choć roleta rzymska oraz tradycyjna zwijana roletka różnią się pod względem konstrukcyjnym, to w obu przypadkach mamy możliwość zastosowania napędu automatycznego. Wybór rolety elektrycznej, niezależnie czy w wersji zwijanej, rzymskiej czy nawet duo, nie zmienia w niczym wysokich walorów ozdobnych tych stylowych dekoracji okiennych. Natomiast wygoda, wynikająca z zastosowania automatycznego napędu, w postaci małego silniczka elektrycznego, jest atutem dla wszystkich, którzy cenią sobie komfort użytkowania.

Tradycyjne zasłony a elektryczne szyny karniszowe

Mnogość rodzajów zasłon i firan na rynku nie powinna nas przerażać. Praktycznie wszystkie modele możemy przystosować do powieszenia na karniszach elektrycznych, choć najlepsze będą w tym celu zasłony na flexach, co wydaje się oczywiste. Można by zapytać, dlaczego flexy są tak istotne, lecz odpowiedź jest tutaj banalna. Otóż umożliwiają one delikatną korektę wysokości podwieszenia zasłony, a to jest kluczowe w sytuacji minimalnych różnic w nachyleniu sufitu i tym samym nierówno przymocowanej szyny karniszowej. Na szczęście takie sytuacje nie są jednak zbyt częste, nierówne sufity są domeną starych kamienic i bloków z wielkiej płyty z okresu PRL-u. W przypadku nowych inwestycji możemy bez obaw sięgnąć po karnisz elektryczny do dowolnego pomieszczenia i możemy też założyć, że uda się go bez problemu powiesić tak, by flexy były zbędne!

 Panele japońskie, czyli zasłony dla miłośników Azji!

Wspomniane karnisze elektryczne są nowością, lecz szczytem designu są automatyczne zasłony panelowe, wzorowane na japońskich modelach. Te egzotyczne dekoracje okienne, nieczęsto jeszcze dostępne w sklepach, wyróżnia nie tylko wygoda, ale i ciekawa możliwość wykorzystania ich w celu przedzielenia pomieszczenia. Jest to tylko jedna z wielu funkcji, acz jest ona na tyle nietypowa, że warto ją było szczególnie mocno podkreślić, przy okazji przywołania japońskich zasłon panelowych. Trudno stwierdzić to z całą pewnością, gdyż gusta bywają zmienne, ale można zakładać wzrost ich popularności. Wspomniane zasłony, czyli panele japońskie, będą nadal zyskiwały zainteresowanie klientów ceniących sobie egzotykę tych aranżacji okiennych! Jest to doskonała wiadomość, bo pociągnie to za sobą poszerzenie oferty mebli i zapewne ułatwi też stworzenie salonu w stylu japońskim!


Categories:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?