Płytki gresowe do łazienki i kuchni

Wybór gresu na nasz balkon czy też taras może być bardzo dobrym pomysłem, jest to materiał odporny na mróz, dobrze sprawdzi się na zewnątrz, jak również w naszym przedpokoju czy też łazience.

Obecnie możemy zakupić bardzo ciekawe płytki z gresu szkliwionego, które mogą nam posłużyć w naszych wnętrzach, zarówno na podłogach jak i na ścianach. Oczywiście producenci oferują szeroką paletę barw, różnego rodzaju faktury przykładowo kamienia naturalnego, dzięki czemu nasza łazienka może wyglądać jak wykonana z marmuru czy też granitu.

Jakie rodzaj gresu najlepiej sprawdzi się wewnątrz?

Zasadniczo do wyboru będziemy mieli gres polerowany oraz gres szkliwiony. W przypadku płyt polerowanych możemy zwrócić uwagę, iż może być on nieco śliski, dodatkowo także polerowanie jest procesem, który negatywnie wpływa na odporność na plamy. Dlatego też w tym przypadku stosujemy różnego rodzaju impregnaty czy też woski, które będą uodparniały nasze płytki na wilgoć. Oczywiście możemy zakupić także płytki zaimpregnowane fabrycznie, dzięki czemu będziemy mogli zastosować je także w przedpokoju czy też na podłodze w łazience. Oczywiście tego rodzaju płytki możemy zastosować obecnie także w salonie, z pewnością duże płyty gresowe mogą sprawdzić się w wnętrzach nowoczesnych.

Naturalnie możemy wybrać różne wielkości płytek, które dopasujemy wizualnie do naszych pomieszczeń. Innym rozwiązaniem może być gres szkliwiony, który pokryty będzie warstwą szkliwa, które powoduje, iż będzie on odporny na wilgoć i wodę. Oczywiście jest to gres, który warto stosować w miejscach o umiarkowanym ruchu, przykładowo w łazience czy też w kuchni. Może być złym pomysłem w przypadku przedpokoju, gdzie często będziemy chodzili, ze względu na to, iż może szybciej się wycierać. Dodatkowo w przypadku gresu szkliwionego powinniśmy zwracać uwagę na możliwość odprysku, jednak obecnie produkowane grube płyty gresowe będą bardzo wytrzymałe. Bardzo dobrym pomysłem mogą być płyty gresowe drewnopodobne, będą to długie podłużne płyty, które swoją fakturą będą imitowały deski drewniane. Oczywiście możemy wybrać różne kolory, drewno jasne czy też ciemniejsze, w zależności od efektu jaki będziemy chcieli uzyskać. W przypadku płytek, które imitują drewno jasne, możemy wybrać paradyż nordland arctic, jest to gres o bardzo dobrych parametrach, który z pewnością dobrze sprawdzi się na podłodze w łazience.


Categories:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?