Szkoła kitesurfingu – kilka istotnych wzmianek

Pewna część z nas doskonale zdaje sobie sprawę, że szkoła kitesurfingu zajmuje się zapewnieniem kursów przy użyciu kite czyli latawca oraz deski typu twin tip. Mogłoby się wydawać, że wystarczy jedynie zakupić sprzęt tego rodzaju i można go używać w pierwszy lepszy wietrzny dzień nad zatoką lub w okolicy morza. Prawdą jest natomiast to, że to sport wysokiego ryzyka, jeśli jesteśmy nieprzygotowani. Jeśli przejdziemy kurs 16 godzin pod okiem wykwalifikowanego instruktora i otrzymamy licencję mamy pewność, udanej sesji kiteboardingowej. Z kitesurfingiem jest jak z jazdą samochodem, żeby go uprawiać musimy zdobyć licencję – tak jak prawo jazdy. W tym celu możemy skorzystać między innymi z usług Safety Kite – licencjonowanej szkoły kitesurfingu.  

Szkoła kitesurfingu

Pewna część z nas wie dobrze, że szkoła kitesurfingu zapewnia szkolenia umożliwiające samodzielne uprawianie kitesurfingu. W tym sporcie liczą się warunki pogodowe, a konkretniej to czy wiatr osiąga odpowiednią prędkość, czyli czy mieści się w normach, które przewidział producent dla sprzętu. Znaczenie też ma i to, że w szkole kitesurfingu są instruktorzy, którzy uczą nas na samy początku podstaw, czyli zasad bezpieczeństwa, użycie poprawne sprzętu, generowanie mocy na latawcu jak i odpuszczanie baru. Rozpoznawanie kierunku wiatru i wiele więcej, dowiedz się czego się nauczysz klikając w safety kite. Latawiec jest bardzo istotny więc jak go dobrać? Bądź co bądź mowa tu o tym, że dobór odpowiedniego sprzętu ułatwia nauczanie i uprawianie kitesurfingu i pozwala poradzić sobie w kryzysowej sytuacji. Dlatego szkoła jest aż tak istotną, bo bez tej nauki wielu zalicza wyjątkowo groźne wypadki i co równie istotne w szkole najczęściej uczymy się prawidłowych zachowań.

skok w trakcie kursu kitesufingu

Inne ważne wzmianki

W szkole kitesurfingu na sto procent nauczą nas podstaw na ćwiczeniach, choć liczą się też i te podstawy innego typu, a konkretniej umiejętność dobrania sprzętu pod samego siebie. Deska musi być idealną dla nas jeśli chodzi o wymiary i sam latawiec także. W tym przypadku liczy się jego powierzchnia, ale też i wiele innych parametrów, dzięki którym popływamy bezpiecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?