Różnice między deskami snowboardowymi

Zima za niedługo zapuka do naszych drzwi. Jest to równie świetna pora roku na uprawianie różnych aktywności fizycznych i sportów zimowych. Szczególnie ważne jest aby aktywnie zaplanować ferie zimowe dla naszych dzieci. Zazwyczaj wiele osób rusza w góry, aby pozjeżdżać na sankach, jabłkach, pojeździć na łyżwach lub na nartach.

Natomiast, jeżeli Twoja rodzinka jest na tyle energiczna, że potrzebuje wielu wrażeń, warto zdecydować się na snowboard ! Jest to świetny sposób na aktywne spędzanie czasu. Zapewniamy, że na snowboardzie Twoje dzieci nie będą się nudzić ! To sport również dla tych osób, które uwielbiają dreszczyk emocji i wyskok adrenaliny ! Snowboard niesie za sobą wiele pozytywnych korzyści, a mianowicie:

  • uprawianie sportu na świeżym powietrzu w okresie zimy wzmacnia układ odpornościowy
  • wzmacnianie mięśni, w tym mięśni głębokich
  • ćwiczenie koordynacji
  • ćwiczenie utrzymywania równowagi
  • dawka adrenaliny
  • uczenie się bycia odpowiedzialnym za siebie i za innych na stokach  

Czym różnią się deski snowboardowe ?

Deski snowboardowe różnią się wieloma cechami. Jednym z głównych cech różnicujących deski to długość i szerokość. Deskę snowboardową prawidłowo dobiera się biorąc pod uwagę wzrost i wagę użytkownika. Prostą metodą na dobór deski jest jej ustawienie w pionie przed sobą. Odpowiednia deska powinna sięgać między nosem, a dolną częścią szyi.

Inne cechy różnicujące deski to kształt. Wyróżnia się deski: directional, directional Twin oraz Twin Tip. Deski directional charakteryzuje asymetria. Nose jest niewiele większy od tail. Środek ciężkości deski jest cofnięty do tyłu. Są to deski kierunkowe. Deska Twin Tip jest symetryczna. Oznacza to, że zarówno przód jak i tył deski jest takiej samej długości. Środek ciężkości na desce rozłożony jest centralnie. Z kolei deski directional Twin to także deski kierunkowe. Są asymetryczne co oznacza, że środek ciężkości na desce jest cofnięty. Idealna dla osób, które preferują jazdę stylem All Mountain.

Co oznacza ślizg deski ?

Ślizg deski odpowiada za jej prędkość. Im deska posiada lepszy ślizg tym szybciej się rozpędzimy. Zazwyczaj rozróżnia się dwa typy ślizgu, mianowicie: ślizg tłoczony oraz ślizg spiekany.

  • Ślizg tłoczony to najwolniejszy rodzaj ślizgu. Nie wymaga częstego smarowania i jest najłatwiejszy w naprawie.
  • Ślizg spiekany jest zdecydowanie szybszy niż poprzednik, natomiast wymaga systematyczności w smarowaniu

Podsumowanie

Pamiętaj, że wybierając deskę musisz kierować się przede wszystkim wzrostem i wagą osoby, która będzie na niej jeździć. Jeżeli kupujesz deskę po raz pierwszy, poproś o pomoc specjalistów, którzy pomogą Ci dobrać kompleksowy zestaw snowboardzisty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?