Zwalczanie pluskwy domowej

Pluskwa domowa, to jeden z najbardziej uciążliwych pasożytów, którego obecność w domu przysporzyć nam może bardzo wielu nieprzyjemnych problemów. Insekt ten pojawić się może w najczystszym domu, a jego pozbycie się to nie lada wyzwanie.

Pluskwy to bardzo wytrzymałe i odporne czerwono-brązowe, owalne owady mierzące średnio około 6 milimetrów. Dorosły osobnik kolorem i kształtem przypomina pestkę jabłka – jest ciemnobrązowy, natomiast osobniki mniej dojrzałe bywają jaśniejsze. Ich charakterystyczne czułki i włoski w okolicach głowy pozwalają nam na ich szybkie rozpoznanie. Mitem jest fakt, że pluskwy biorą się z brudu. Owady te zdecydowanie bardziej wolą żerować na w miarę czystych powierzchniach, gdyż budowa ich ciała nie pozwala im na swobodne przemieszczanie się w środowisku zabrudzonym. Bardzo sprawnie przemieszczają się po ścianach i meblach. Żerują głównie w nocy i nad ranem, natomiast gdy są bardzo głodne – praktycznie cały dzień.

Samice żyją średnio kilka miesięcy i są w stanie wyprodukować do kilku jaj dziennie, a co za tym idzie około pół tysiąca jaj w trakcie życia. mamy więc do czynienia z insektem, który bardzo szybko i niestety dla nas bardzo skutecznie zainfekować może nasze mieszkanie. Walka z nim jak już wspomniano na początku nie należy do najłatwiejszych. Domowe sposoby na zwalczanie pluskwy domowej bywają mało skuteczne, uciążliwe i pracochłonne. Jeśli już mamy pewność, że nasze gospodarstwo domowe zostało przez nie zaatakowane nie traćmy czasu na walkę bez odpowiedniego przygotowania teoretycznego i praktycznego. Firmy zajmujące się dezynfekcją i dezynsekcją z pewnością w sposób profesjonalny i co najważniejsze – skuteczny pomogą nam rozwiązać problem pluskwy domowej. Z działań które możemy podjąć we własnym zakresie pozostaje nam dokładne wypranie ubrań, koców, pościeli oraz innych rzeczy, które mogły być narażone na kontakt z owadem. Pranie należy przeprowadzić w wysokiej temperaturze tak, aby zabić pozostawione przez pluskwy jaja. Dalszą część walki należy pozostawić specjalistom, którzy dzięki odpowiednim opryskom i środkom sprawią, że pozbędziemy się problemu niemiłych gości szybko i przede wszystkim skutecznie.

Ponieważ pluskwy rozwijają się w bardzo wielu środowiskach (hotele, środki komunikacji, meble, kina, teatry, sklepy z odzieżą i wiele innych), praktycznie codziennie jesteśmy narażeni na kontakt z nimi. Jeśli jednak okaże się, że zamieszkały one w naszym domu – nie zwlekajmy i podejmijmy decyzję o wezwaniu odpowiedniej firmy, która zajmie się ich zwalczeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?